Najlepsze i najtańsze drewno opałowe w okolicy.
Drewkom

Drewkom

Drewkom

Profesjonalnie suszone drewno kominkowe - wysoka kaloryczność, wydajność i ekologia

Firma Drewkom od 2001 roku zajmuje się profesjonalnym suszeniem drewna kominkowego: brzozy, buku, dębu, grabu i olchy. Oferujemy wysokiej jakości drewno kominkowe, którego wilgotność nie przekracza 18 proc. To takie, które wymagałoby dwóch lat sezonowania w odpowiednich warunkach w celu osiągnięcia zbliżonej zawartości wody w swojej strukturze.

Tak suche drewno do kominków dostarczamy dzięki nowoczesnej i nowatorskiej technologii, opartej na suszeniu podciśnieniowym w temperaturach 120-130° C (jednorazowy cykl suszenia 150 mp drewna wynosi ok. 3 dób), co pozwala na pełne odparowanie wilgoci z drewna. Ponieważ kominek jest przeznaczony do ogrzewania, a nie do suszenia drewna, promujemy wysoką jakość naszych produktów, gwarantując, że po kilku latach palenia go w kominku nie będą Państwo musieli remontować kominka.

Suche drewno rozwiąże problem składowania i sezonowania dużych ilości drewna wilgotnego (nie zamoknie nigdy tak, jak wilgotne drewno, gdyż woda weń nie wsiąknie), a zapewni dobre ogrzewanie domu i lepszą amortyzację komina (wilgoć drewna i soki zawarte w drewnie liściastym niszczą stalowe elementy komina i wkładów kominkowych).

Drewno kominkowe przez nas oferowane zalecane jest szczególnie do wkładów kominkowych i pieców wolnostojących (tzw. kozy). Naszymi odbiorcami są zwłaszcza mieszkańcy Skandynawii i Niemiec. Jesteśmy jednak otwarci na współpracę z polskimi odbiorcami hurtowymi.

Zapraszamy do współpracy!

Nawiążemy stałą współpracę z hurtownikami branży budowlanej, ogrodniczej oraz sieciami stacji benzynowych.

Drewkom poleca:

Nowości