Najlepsze i najtańsze drewno opałowe w okolicy.
O firmie

O firmie

Drewkom

Drewkom powstał w 2001 roku jako spółka cywilna. Firma produkuje drewno kominkowe głównie z myślą o zagranicznych importerach, dlatego do wymagań zachodnioeuropejskich czy skandynawskich odbiorców dopasowała swoją technologię, oferując tym samym produkty najwyższej jakości.

Od samego początku działalności zakład w 100 proc. przetwarza pozyskany w Lasach Państwowych surowiec – wyrób podstawowy to drewno kominkowe, które trafia do Klienta. W 2005 roku firma rozpoczęła równolegle przerób drewna iglastego, uzyskując deski, kantówki, a wszelkie odpady, jak zrębki, kora i trociny wykorzystuje w procesie suszenia lub sprzedaje.
Intensywny rozwój naszej firmy zawdzięczamy rosnącej liczbie partnerów handlowych, którzy cenią sobie jakość oferowanego przez nas wyrobu oraz terminową realizację zamówień.
Drewkom jest członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD).

Technologia

Nasza firma opracowała pierwszą w Polsce linię technologiczną do produkcji drewna kominkowego o wydajności 120 mp na dobę. Dysponujemy dwiema zmodernizowanymi suszarniami do drewna kominkowego, które oparte są na unikalnej technologii suszenia podciśnieniowego w temperaturach 120-130°C. Dzięki temu drewno trwale jest pozbawione wody i wszelkich szkodników znajdujących się w ściętym drewnie, tak groźnych dla elementów drewnianych w domu.
Jednorazowy cykl suszenia 150 mp drewna wynosi ok. 3 dób, a produkt końcowy to suche drewno opałowe o wysokiej kaloryczności, świetnie nadające się do palenia w kominkach czy piecach wolnostojących w celu ogrzania pomieszczeń. Drewno to charakteryzuje o ok. 35 proc. wyższa kaloryczność w stosunku do sezonowanego przez około dwa lata w odpowiednich warunkach drewna. (Oznacza to, że chcąc ogrzać przez zimę np. domek średniej wielkości, potrzeba 10-15 mp niesezonowanego drewna, podczas gdy ok. 6,5-10 mp profesjonalnie wysuszonego przez nas surowca).
Aby sprostać zapotrzebowaniu na 7,5 tys. sztuk skrzyniopalet rocznie, wyposażyliśmy zakład w trak tarczowy do produkcji bali i desek (elementów składowych skrzyniopalet) wraz z linią technologiczną – wielopiłą i formatyzerką.

Produkty

Oferujemy przede wszystkim drewno kominkowe: brzozę, buk, dąb, grab i olchę. Drewno docinamy wedle wymogów Klienta, pakujemy w skrzyniopalety (o pojemności 1,8 mp), kartony lub worki (wedle życzenia Klienta).
Ponadto sprzedajemy produkty powstałe w wyniku obróbki drewna iglastego: deski, kantówki, zrębki, korę i trociny.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Budynek

Nasz zakład znajduje się na skraju województwa wielkopolskiego w miejscu dawnej granicy Polski.
Obecnie dysponujemy dwiema suszarniami, halą obróbki drewna i halą magazynową.

Drewkom poleca:

Nowości